Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

U18 B divizionas: ambicingi tikslai ir komandos dvasia

2019 11 28 Erikas Petrikas/SKM.LT
Modestas Sinica baudžia varžovus agresyviais reidais arčiau krepšio
Nuotr. autorius: Arminas Vareika

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) batalijos įsibėgėja ne tik A divizione, bet ir ne ką mažiau svarbiame B divizione. Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) garbę B divizione gina net 15 komandų, kurios siekia ne tik įgauti žaidybinės praktikos, bet ir tikisi kovoti dėl aukščiausios prabos B diviziono medalių bei tolimesnės kovos šiuometiniame A divizione.

SKM.LT pristato vyriausius SKM krepšininkus – U18 B diviziono dalyvius.

Įžvalgos, pastebėjimai yra SKM.LT korespondento Eriko Petriko nuomonė.

„SKM-II“ (treneris Rokas Jankūnas)

R. Jankūno ekipą papildė net keli buvę „SKM-I“ komandos žaidėjai, kurie yra sukaupę begalę patirties A divizione. Titas Vaitekūnas, Domantas Malkauskas ir po pertraukos grįžęs Domantas Pauža. Ši komanda yra it vienas kumštis, kuris puikiai sutaria ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų, tad komandiškumas, bendradarbiavimas – viena stipriųjų R. Jankūno komandos pusių. Be to, ši komanda turi ypač gerą atsarginių žaidėjų suolelį, kuris puikiai pavaduoja pagrindinius žaidėjus. „SKM-II“ krepšininkai patirties taip pat semiasi „GEALAN–SKL“ C lygoje. Ši ekipa turi tikrai daug ambicijų, tad galutinis tikslas turėtų būti kuo vėliau pabaigti šį sezoną.

R Jankūno auklėtiniai „LIDL–MKL“ čempionate pradėjo fantastiškai – iškovotos visos 6 pergalės iš tiek pat galimų, o „GEALAN–SKL“ C lygoje kol kas pergalių iškovoti nepavyko, tačiau visas sezonas dar yra prieš akis.

„Sezono startas buvo sunkokas tiek man, tiek vaikinams. Man, nes tai pirmasis mano sezonas MKL, o vaikinams, nes komandos sudėtis labai pasikeitė nuo pernai metų. Labai gerai, kad pirmieji varžovai MKL buvo silpnesni – taip nepatyrėme pralaimėjimo ir gerinom bendradarbiavimą aikštelėje. Šiai dienai turime  6 pergalės ir 0 pralaimėjimų. Pirmame rate liko sužaisti 2 rungtynes, kuriuose turime iškovoti pergales, nes žaisime prieš komandas esančias lenteles apačioje.

Komandos atmosfera pavydėtinai gera. Tai mūsų kaip komandos išskirtinumas. Vien tai, kad komandoje sportuoja 23 vaikinai, rodo, kiek noro, gerų emocijų gauname būdami kartu.

Tikslas SKL įgauti kuo daugiau žaidžiant vyrų krepšinį ir jausti komandos draugus aikštėje. MKL tikslas nepralaimėti B div ir laimėti A div., kadangi tikslus visada keliamės aukščiausius. Tik taip galime pasiekti kuo daugiau“, – pasakojo „SKM-II“ galva R. Jankūnas.

IMG 9168

Gausus SKM antrosios komandos žaidėjų būrys/Nuotr. aut. A. Vareika

„SKM-III“ (treneris Artūras Seržantas)

Jau galima sakyti, jog šiai komandai šis „LIDL–MKL“ sezonas yra sėkmingesnis nei praeitas. Pernai VitirON nugalėtojai nebuvo pasiekę pergalės, o šiemet jau pirmojoje sezono fazėje A. Šeržanto krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę. Ši komanda pasižymi kovingumu, atsipalaidavimu aikštelėje bei sunkiu darbu. Reikia tikėtis, kad „SKM-III“ ekipai pavyks išvengti traumų, kurios komandą kamavo pernai, jei A. Seržanto krepšininkai išvengs traumų, tai bus tikrai galima pakovoti dėl dar daugiau pergalių.

„Kalbant apie MKL, tai tikėjausi geresnio sezono starto, nes turėjome geresnį pasiruošimą nei prieš metus, bei sulaukėme papildymo komandoje. Geresniam startui stipriai koją kišo nesusižaidimas ir sudėtingas tvarkaraštis. Turime 1 pergalę ir 4 pralaimėjimus, tačiau pralaimėjimai patirti prieš pirmoje lentelės pusėje esančias komandas – stipriausios komandos sukrito mums į sezono startą. Ypač skaudūs buvo pralaimėjimai sezono starte – tai išmušė iš vėžių komandą, žaidėjai prarado pasitikėjimą savimi ir komanda. Kelios pergalės kitame turnyre (SKL) padėjo atsigauti ir pasiruošti artėjančioms dvikovoms MKL čempionate – tikimės padidinti savo pergalių kraitį.

SKL lygoje taip pat startavome sunkiai (3 pralaimėjimai), tačiau įsibėgėjome ir iškovojome 2 pergales iš eilės. Jaunimas susižaidė, perprato sistemą, priprato prie krūvio ir greičių. SKL čempionate džiugina aukštaūgių žaidimas. Jei gausime daugiau pagalbos iš gynėjų, pergalių bus dar daugiau.

Dėl susibendravimo – sezono pradžioje, atėjus naujokams, komandos vidus šiek tiek suprastėjo, tačiau ne dėl naujokų charakterio, o dėl padidėjusios konkurencijos. Naujokai aktyviai kėsinasi į lyderių vaidmenis. Vieni tai priima kaip iššūkį ir pakelia savo žaidimą į aukštesnį lygį, išlaikydami pozicijas, kiti pasiduoda. Komandos mikroklimatas gerėja, prie to stipriai prisidėjo iškovotos pergalės.

Komanda išskirtinė tuo, kad neturi labai didelių talentų, tačiau turi komandos dvasią, ir jeigu chebra užsiveda, gali laimėti prieš bet ką – tada jie krenta dėl kiekvieno kamuolio, mušasi aikštelėje ir palaiko vienas kitą.

Komandos tikslas MKL atkrintamosios ir 10 ir daugiau pergalių SKL čempionate. Komandai palinkėčiau patikėti savimi taip, kaip jais tikiu aš! Jie gali daug daugiau, nei galvoja“, – kalbėjo A. Seržantas.

SKM III su Tadu Bulotu

A. Seržanto auklėtiniai turėjo susitikimą su agentu Tadu Bulotu/Nuotr. aut. Saulius Čirba

Naujienų sąrašas