Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

A. Pilauskas: „Linkiu SKM toliau tęsti gerus darbus“

2020 06 23 Erikas Petrikas/SKM.lt

Nuotr. autorius: Saulius Čirba

 

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) rengiamos stovyklos Summer Camp’20 dalyvius toliau džiugina pasimatymai su profesionaliais krepšininkais. Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje apsilankė praėjusį sezoną Šiaulių „Šiaulių“ ir Joniškio „Delikateso“ komandose žaidęs Aistis Pilauskas.

188 centimetrų ūgio gynėjas savo karjerą pradėjo Vilniuje, kur žaidė „Perlo“ ir „Ryto“ ekipose, ne kartą gynė Lietuvos rinktinės garbę Europos jaunimo čempionatuose. Be to, Aistis taip pat yra Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) čempionas.

Susitikime su vaikais 22-ejų A. Pilauskas sulaukė daug įvairių klausimų apie iškovotus medalius, trenerius ir savo marškinėlių numerio pasirinkimą.

Po smagaus susitikimo Aistis sutiko trumpai pasikalbėti su SKM.lt ir papasakojo apie darbą su Antanu Sireika, įsimintiniausią pergalę ir perdavė linkėjimus SKM bendruomenei.

Susitikimo NUOTRAUKŲ GALERIJA

FJ0Q0997

A. Pilauskas su SKM stovyklautojais/S. Čirba nuotr. 

 

– Kokie įspūdžiai apie stovyklą? – SKM.lt paklausė A. Pilausko.

– Labai patiko. Man visada yra smagu pabūti su vaikais, su jais pažaisti. Aš atsimenu, koks man vaikystėje būdavo įspūdis, kai į treniruotę ateidavo profesionalas. Vaikams krepšininkai yra autoritetai. Kiekvienas toks pasimatymas vaikams kelia labai didelį džiaugsmą. Džiaugiuosi, kad prisidėjau prie šiandieninės jų geros nuotaikos.

– Kaip praleidai karantiną?

– Karantino metu leidau sau truputį pailsėti tiek fiziškai, tiek morališkai. Dabar pradėjau rimčiau sportuoti, gerinti fizinę formą. Vasara yra darbymetis – reikia dirbti ties silpnomis pusėmis tiek fiziškai, tiek įgūdžių prasme. Dabar sportas grįžo į normalų ritmą.

– Kaip vertini praėjusį savo sezoną?

– Praėjusį savo sezoną vertinu dviprasmiškai. Norėjosi gauti daugiau galimybių gauti Šiaulių komandoje, nes tikrai jaučiausi vertas to ir nesijaučiau per prastas tam. Atsitiko, kaip atsitiko. Jeigu atvirai, aš sezono kažkaip vertinti pernelyg nenorėčiau.

– Praėjusi sezoną treniravaisi, dirbai su legendiniu treneriu Antanu Sireika. Kokie įspūdžiai?

– Buvo tikrai įdomu patirti šio legendinio trenerio mokyklą. Tikrai daug pamačiau ir sužinojau. Apie šitą neįkainojamą patirtį pasakoju visiems.

– Kaip pats planuoji praleisti šią vasarą?

– Iš tikrųjų, buvo sunku kažką planuoti. Manau, kad iki pat dabar nėra aišku kaip viskas bus su karantinu. Galvojau važiuoti pasportuoti ir į užsienį, tačiau neaišku, kaip bus. Dabar sportuoju individualiai su fizinio pasirengimo treneriu. Jeigu atvirai, nenoriu labai toli kažko planuoti. Žinau, kad ateinantį mėnesį dirbsiu fiziniam pasirengimui, o kaip bus toliau – žiūrėsime.

– Žaidei ne vienoje jaunimo rinktinėje. Kokia buvo tavo įsimintiniausia pergalė ir koks jausmas atstovauti Lietuvai?

– Kai ant mano krūtinės yra užrašyta Lietuva, tai yra su niekuo nepalyginamas jausmas. Kai tu žinai, kad atstovauji savo šaliai, to jausmo neįmanoma nusakyti žodžiais. Tu jauti, kad tauta palaiko. Įsimintiniausia pergalė – 2015 m. Europos čempionato bronza, iškovota Graikijoje su U18 rinktine. Tai yra neįtikėtina. Kai mes laimėjome tą bronzą, tai buvo nemažas pasiekimas. Kiekvieno žaidėjo svajonė, be išimties, yra nacionalinė rinktinė.

– Ko palinkėtum visai SKM bendruomenei?

– Tęskite savo gerus darbus, nesustokit, populiarinkit krepšinį. Dėl to, kad toliau augtų puikūs krepšininkai Lietuvoje, bet dar svarbiau, kad vaikai turėtų užsiėmimą, turėtų vietą, kur galėtų praleisti laiką, susirastų naujų draugų. Man, kaip vaikui, krepšinis gyvenime padėjo išspręsti labai daug sunkumų.

 

 

Naujienų sąrašas