Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

G. Vileita: „Svarbiausia, kad SKM vaikinai neišsigando ir priėmė teisingus sprendimus" (interviu, video)

2018 01 12 SKM.lt

Nuotr. autorius: Saulius Čirba

„Per daug neskriauskit, bet ir nelepinkite“,  – tokius žodžius savo auklėtiniams prieš treniruotę ištarė Molėtų „Ežerūno“ vyriausiasis treneris Gintautas Vileita.

Neįprastoje Nacionalinės krepšinio lygos („Mezon–NKL“) klubo treniruotėje dalyvavo trys naudingiausi Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) mėnesio žaidėjai.

„Sunku lyginti 14–15 metų vaikinus su vyrais, bet jie stengiasi ir nebijo. Neišsigąsti yra labai svarbu, to visada reikalauja treneriai. Jie nebijojo atakuoti krepšio, veržtis ar atlikti perdavimo. Dar pora metų ir galima bandyti kabintis į „Ežerūno“ gretas“, – šviesią perspektyvą #skmvilnius auklėtiniams piešė G. Vileita.

FOTO

Sėkmingą ir ilgą krepšininko karjerą turėjęs 42-ejų treneris dabar į kiekvieną NKL savaitgalį žiūri kaip į atskirą mūšį, kurį reikia laimėti.

Nuo praėjusios savaitės į mūšio laukus strategą lygi trenerių štabą sustiprinęs Europos čempionas Virginijus Praškevičius. Mūšius Molėtai kol kas laimi dažnai – po 26 rungtynių 13 pergalių turintis klubas dalijasi 6–8 vietas turnyrinėje lentelėje, o ežerų krašto treneris pripažįsta, kad apetitas auga bevalgant.

„Pirmoji sezono pusė kol kas tikrai tenkina. Nesame didžiausią biudžetą turintis lygos klubas, bet tai nesumažina mūsų noro laimėti. Kol kas sunku kalbėti apie konkrečius sezono tikslus, nes kiekvienas savaitgalis yra atskira istorija. Turėjome labai sėkmingų ir labai nesėkmingų savaitgalių. Šioje lygoje viskas gali pasikeisti labai greitai“, – toli į priekį nesižvalgė G. Vileita.

Treneris su svetainės SKM.lt skaitytojais pasidalijo mintimis ir apie kitas Lietuvos krepšinio aktualijas – Vilniaus „Lietuvos ryto“ šansus Europos taurėje, Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“ ) batalijas ir Ballų šeimynėlės sąsajas su, kaip juokauja G. Vileita, Molėtų „Lakers“ klubu.

JAUNUOSE ŽAIDĖJUOSE REGI SAVE

– Kokį įspūdį treniruotėje paliko trys jaunieji #skmvilnius talentai – Bartautas Linartas, Paulius Matulionis ir Edgaras Matveičenkovas? – paklausėme „Ežerūno“ stratego.

– Svarbiausia, kad jie neišsigando ir priėmė teisingus sprendimus. Treniruotė buvo smagi. Kai žaidi prieš stipresnį varžovą, tai tau visuomet yra spyris eiti į priekį. Kai vasaromis į mūsų profesionalų treniruotes pasižaisti ateidavo Šarūnas Marčiulionis, Rimas Kurtinaitis ir kiti, tai mums būdavo didelė motyvacija. Atiduodavome viską, norėjome pasirodyti kuo geriau. Manau, vaikinai šiandien darė tą patį. Labai tikiuosi, kad iš gausios SKM šeimos išaugs jauni ir gabūs žaidėjai, kurie papildys NKL ir LKL klubus

– Kaip vertinate dabartinę „Ežerūno“ sportinę formą ir pasiekimus?

–Visų pirma, rezultatus lemia žaidėjų ir trenerių mišinys. Gali būti labai geras treneris, bet jeigu žaidėjų kolektyvas nebus teisingas, nieko ir nebus. Jeigu labai geri žaidėjai nesusiderins su treneriu, irgi nieko gero. Manau, po truputį einame į priekį. Aš noriu padėti žaidėjui atsiskleisti. Tada jis padės ir man, komandai. Turime 2–3 žaidėjus, kurie turėtų eiti į aukštesnį lygį. „Ežerūnas“ yra gerai tuo, kad duoda šansą jauniems žaidėjams save parodyti.

Šiandien aš labai džiaugiuosi komandos rezultatais ir esu tikrai patenkintas. Ką galime nuveikti daugiau ir ar apskritai galime – parodys laikas. Pradinis tikslas buvo pasiekti atkrintamąsias, o apetitas kyla bevalgant.

– Trenerių štabą neseniai sustiprino Europos čempionas Virginijus Praškevičius...

– Mes su Virgiu kartu žaidėme Šiaulių „Šiauliuose“ ir visuomet puikiai sutarėme. Man tai yra labai didelė pagalba, o žaidėjams – paskata dar daugiau dirbti. Kai iš tokio žmogaus išgirsti patarimų ar paraginimų, tai tikrai duoda savo.

ŠIRDIS – SU SOSTINĖS KLUBU

– Praėjusį mėnesį naudingiausiems SKM  žaidėjams treniruotę dovanojo reprezentacinis sostinės klubas „Lietuvos rytas“. Kaip vertinate šios ekipos žaidimą ir galimybes prasimušti į Europos taurės ketvirtfinalį?

– Dabar tai yra labai gerai sukomplektuota komanda. Ją labai sustiprino Mindaugo Gidžiūnu ir Arno Butkevičiaus įsigijimas ir pasveikęs Egidijus Mockevičius. Labai sustiprėjo įžaidėjo grandis. M. Girdžiūnas, Jimmy Baronas ir Chrisas Krameris yra „combo“ tipo žaidėjai ir gali sėkmingai padengti 1–2 pozicijas. Dabar treneriui R. Kurtinaičiui yra labiau atrištos rankos laviruoti žaidėjus įžaidėjo ir atakuojančio gynėjo pozicijose. A. Butkevičius taip pat yra geras kovotojas, o kai rotacijoje turi daugiau pajėgių krepšininkų, gali žaisti greičiau. Tą, manau, „Lietuvos rytas“ ir daro. Tik klausimas, kada visi žaidėjai ir treneris pasieks tą bendrą žaidimo supratimą. Kai žaidėjai viską pradės daryti pagal Rimo nurodymus ir daryti tai gerai be jokių pagalvojimų, bus labai įdomus ir greitas žaidimas.

Patekti į kitą etapą galimybių tikrai yra. Aišku, pirmose „Top 16“ rungtynėse su Sankt Peterburgo „Zenit“ pritrūko sėkmės, pralaimėta ir Miunchene, bet viskas dar yra „Lietuvos ryto“ rankose. Reikia tikėtis, kad sėkmė lemiamais momentais padės ir Vilniaus klubui.

– Vilniečiai gali mesti iššūkį Kauno „Žalgiriui“ LKL čempionate?

– Tai visada sunkus klausimas visiems treneriams. Esu vilnietis, visada palaikiau ir palaikysiu „Lietuvos rytą“. Bet, kaip krepšinio specialistas, galiu pasakyti, kad „Žalgiris šiuo metu žaidžia brandžiau, jie turi patirties Eurolygoje, kas yra labai svarbu. Labai. Šarūnas Jasikevičius prie komandos vairo jau treti metai ir žaidėjai žino, ko treneris nori iš jų. Šiuo momentu Šarūnas gali įgyvendinti žymiau daugiau idėjų, negu R. Kurtinaitis su savo komanda. Tikiuosi, kad bus įdomus finalas, bet jeigu nebus netikėtumų, jeigu Š. Jasikevičius nepaliks komandos, „Žalgiris“ yra favoritas (šypsosi)>

– Finale nematote nei Panevėžio „Lietkabelio“, nei Klaipėdos „Neptūno“?

– „Neptūnas“ turi problemų, „Lietkabelyje“ taip pat jų yra. Manau, tai atsilieps. Niekada nėra gerai, kai komandą palieka du lyderiai ar keičiamas treneris. Nėra tiek daug laiko, kad viską būtų galima gerai sustyguoti. Ar gali būti netikėtumų? Žinoma, čia yra krepšinis, bet kol kas finale aš matau „Lietuvos rytą“ ir „Žalgirį“.

– Negalime nepaklausti apie pastarųjų savaičių įvykius Prienų–Birštono „Vytaute“. Ką manote apie brolių LiAngelo ir LaMelo Ballų atvykimą?

– Aišku, seku žiniasklaidą, todėl matau straipsnius ir antraštes. Pasižiūrėjau „Vytauto“ rungtynių su „Žalgiris-2“ apžvalgą. Kadangi kauniečiai yra mūsų varžovai NKL čempionate, buvo įdomu, kaip jiems seksis prieš LKL klubą. „Žalgirio“ dubleriai sužaidė neblogai. Nematau, kad „Vytautui“ ta pergalė buvo labai lengva. Talentingų žaidėjų yra ir Lietuvoje, o Ballų fenomenas man įdomus, nes jie šį dalyką yra labai gerai išvystę pasauliniu mastu. Tikrai labai įdomu ir mums iš to reikia mokytis. Labai smagu, kad tokie dalykai vyksta Lietuvoje, o ne kur nors Latvijoje ar Estijoje. Lietuvai tai yra labai gerai.

„Ežerūnas“ taip pat turi brolius – Lauryną ir Kristijoną Kirlius. Be to, mes juk Molėtų „Lakers“. Juokaujame, kad mums irgi reiktų sužaisti su Los Andželo „Lakers“, kur rungtyniauja Lonzo Ballas (šypsosi). 

Naujienų sąrašas