Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

M. Kuzminskas – apie vaikystę, psichologiją, rinktinę, NBA ir SKM

2019 06 19 Erikas Petrikas/SKM.LT
Broliai Kuzminskai įteikia SKM auklėtiniui prizą už teisingą atsakymą
Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Prasidėjus vasarai – prasidėjo ir Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) stovyklos, kurios po truputį įgauną pagreitį. Į stovyklą Balsių progimnazijoje atsakyti į vaikų klausimus ir pabendrauti su vaikais atvyko Lietuvos rinktinės žaidėjas Mindaugas Kuzminskas, krepšinio komentatorius Vaidas Čeponis bei netikėtai atvykęs buvęs tuometinio Vilniaus „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Saulius Kuzminskas.

BF6O1214

Puikus vaikų klausimas prajuokina tris atvykusius svečius/Nuotr. autorius S. Čirba

– Teko girdėti, jog jau mokyklos laikais M. Kuzminskas skraidė virš Radvilų gimnazijos lankų ir į varžovų krepšį buvo įmetęs 40 taškų. Kas lėmė, jog Mindaugas Kuzminskas išliko toks pats paprastas, nepasikėlęs ir nesusirgęs žvaigždžių liga, žmogus?

– Įmečiau daugiau nei 40 (juokiasi). Nesakyčiau, kad mokykloje laužiau lankus. Buvo iš tikrųjų priešingai – aš buvau vėlyvesnio brendimo, visada buvau mažesnis, silpnesnis, žaisdavau net ne pirmoje savo krepšinio mokyklos komandoje. Kalbant apie elgesį, manau, jog viskas ateina nuo auklėjimo, nuo gero pavyzdžio. Visgi mama profesionaliai žaidė krepšinį, brolis taip pat, tėtis irgi buvo sportininkas, tad matant gerą pavyzdį viskas buvo gerai. Aš manau, kad daug svarbiau yra tai, kokia tu asmenybė esi už aikštelės ribų, o paskui tik aikštelėje.

BF6O1421

Gausus būrys vaikų apspitęs M. Kuzminską/Nuotr. autorius S. Čirba

– Pačiam teko išgyventi labai daug – negauti tiek daug žaidybinio laiko, kiek pačiam norėtųsi, žaidimas ne toje pozicijoje ir daug kitų išgyvenimų. Ypač ankščiau žiniasklaidoje buvo minima, jog Kuzminskas yra lengvo charakterio, per daug minkštas, tačiau pastaruoju metu, atrodo, jog pavyko viską sutvarkyti, sustiprėti psichologiškai. Kaip tai pavyko padaryti ir kaip tai reikėtų daryti ne tik jauniems, bet ir visiems kitiems krepšininkams?

– Jeigu atvirai – aš nuo „Žalgirio“ laikų bendrauju su sporto psichologu, kuris man labai padeda. Sakyčiau, jog jis man yra labai naudingas, kadangi pasako tuos pačius žodžius, kuriuos ir pats žinau, bet, kuomet išgirsti viską iš šalies, tai tie žodžiai veikia kiek kitaip. Tokie dalykai, tokie profesionalai padeda. Dabar atsukus laiką atgal aš suprantu, kodėl aš nežaisdavau, bet tuo metu tos pagalbos iš šalies tikrai reikėjo.

– Yra nemaža galimybė, jog „Rytas“ užims vietą Eurolygoje. Kaip pačiam iš šono atrodo „Ryto“ galimybės žaisti Eurolygoje ir kokią naudą žaidimas Eurolygoje duotų „Rytui“, sirgaliams bei pačiai Lietuvai?

– Vienareikšmiškai vertinu tai gerai. Kuo daugiau Lietuvos komandų žais Europoje, kuo aukštesniame lygyje, tuo tik mums bus įdomiau. Taip pat tikiuosi, kad tokiu atveju komandoms bus lengviau pritraukti rėmėjų, o rėmėjai skirs lėšų pritraukti geresniems žaidėjams. Aš tikrai džiaugiuosi, jog Lietuvos komandoms sekasi.

– Buvo gandų, jog jumis domisi keletas NBA komandų. Vis dėlto – kur pačiam krypsta keliai? Kaip vertinate savo galimybes žaisti NBA?

– Jeigu būtų galimybė grįžti į NBA – kodėl gi ne? Manau, kad tas laikotarpis, kuomet žaidžiau už Niujorko „Knicks“ buvo vaisai sėkmingas. Tuomet vasarą klube buvo įvairių pokyčių, kur atėjusi nauja valdžia nusprendė, jog komanda reikia „rebuildinti“, kurti komandą iš naujo, su jaunais žaidėjais, tad, manau, tas man truputį sutrukdė.

Be abejo – jei būtų pasiūlymas, galvočiau, tačiau dabar nėra jokių konkrečių pasiūlymų, komandos kviečia į prieš sezonines, kuomet per vieną mėnesį turi įrodyti savo vertę, jei komanda tave pasilieka – tai pasilieka, o jei ne, tai ne, jei atsisako tavęs, tai tuomet spalio viduryje būsi laisvasis agentas, o tai reiškia, jog būna sunkiau grįžti į Europą. Savo sprendimą dėl komandos norėčiau būti nusprendęs iki rinktinės stovyklos, jog ten atvykčiau šviežia galva.

– Kalbant apie rinktinę – grupių etape laukia labai stiprios komandos su begale stiprių NBA žaidėjų. Kokie būtų pagrindiniai rinktinės faktoriai, kurie padės pasiekti pergales? Širdis, noras, kovingumas?

– Kaip ir visada – Lietuvos rinktinė neišsiskiria ypatingais talentais, individualiais žaidėjais. Taip, turime kelis išskirtinius žaidėjus, tačiau galbūt neturime tiek talento, kiek kitos komandos, tad, manau, čia yra komandinė dvasia, komandinis žaidimas, kuo Lietuvos rinktinė visais metais išsiskiria.

– Kaip vertinate SKM iniciatyvas?

– Aš apskritai visas veiklas su vaikų užimtumu vertinu labai gerai. Manau, kad vaikų užimtumas yra labai svarbus dalykas, o kokiame sporte tai vyks – nesvarbu. Ar tai krepšinis, ar futbolas, ar ledo ritulys. Svarbiausiai, kad vaikai sportuotų, turėtų savo tikslų, turėtų užsiėmimą, tuo pačiu komandinėse sporto šakose susirastų draugų, skatintų bendravimą ir taip toliau. Visos SKM iniciatyvos yra sveikintinos, su mielu noriu tiek patys su Sauliumi rengiame stovyklas, tiek visur apsilankome.

BF6O1393

Bendra vaikų ir svečių nuotrauka/Nuotr. autorius S. Čirba

Naujienų sąrašas