Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Mano vaikas nori lankyti krepšinį: nuo ko pradėti?

2019 08 28 Balys Šmigelskas/SKM.LT
Kaip tapti geriausios Lietuvos krepšinio mokyklos auklėtiniu? Konsultuoja SKM direktorius Justas Jankauskas
Nuotr. autorius: Banga Balnaitė/SKM.LT

Atėjęs ruduo dažnam iš mūsų tampa iššūkių kupinu laikotarpiu. Naujieji mokslo metai permainų vėjus atneša į darželinuko, moksleivio, studento ir visos šeimos gyvenimą.

Kasmet vis labiau pabrėžiama neformalaus švietimo svarba. Neformalus ugdymas – puiki terpė ugdyti socialines kompetencijas, atskleisti stipriąsias vaiko savybes, ugdyti asmeninę lyderystę ir darbą komandoje, kūrybinį mąstymą.

13-ąjį sezoną pradedančios Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) direktorius Justas Jankauskas įsitikinęs – krepšinį žaidžiantis vaikas yra laimingas vaikas.

Geriausios krepšinio mokyklos Lietuvoje vadovas pasitikdamas Naujuosius mokslo metus teigia, kad SKM mokykloje savo vietą gali atrasti kiekvienas – ir darželinukas, ir Lietuvos jaunimo rinktinės narys.

Geriausiu krepšinio mokyklos vadovu pripažintas J. Jankauskas apžvelgė aktualiausius mokyklos bendruomenės klausimus ir atskleidė tikslus, kurių bus siekiama 2019–2020 m. sezone.

TRENIRUOČIŲ TVARKARAŠTIS 

 BF6O2347

J. Jankauskas auklėtinių išleistuvių ant Gedimino kalno metu/S. Čirbos nuotr. 

PIRMASIS ŽINGSNIS – IŠSIRINKTI TRENIRUOČIŲ VIETĄ

– Kokius pirmus žingsnius reikia atlikti, norint pradėti lankyti krepšinio būrelį SKM? – pradėjome pokalbį su geriausios Lietuvos krepšinio mokyklos direktoriumi.

– Žingsnių daug žengti nereikia. Tiesiog ateiti į SKM ir Sportpoint organizuojamą SKM atvirų durų dieną rugpjūčio 29 d. ir ten jau mes viską papasakosime, kiekvienam pagal poreikį padėsime išsirinkti, kur geriausia, patogiausia sportuoti. Kiekvienas miesto kampelis turi vietą, kur atvyksta Sostinės krepšinio mokyklos treneriai ir veda treniruotes, todėl labai kviečiame prisijungiant prie mūsų šeimos!

Jeigu atvykti visgi negalėsite, sekite SKM.LT puslapį, kur jau artimiausiu metu bus pateiktas treniruočių tvarkaraštis. Išsirinkite sau tinkamiausią vietą sportuoti ir nurodytais kontaktais susisiekite su treneriu. Susitarsite dėl bandomosios treniruotes ir pradėsite savo kelią Sėkmingiausioje krepšinio mokykloje (šypsosi).

– Ar yra tam tikri meistriškumo apribojimai? O gal SKM gali lankyti kiekvienas to norintis vaikas nuo 4 iki 18 metų?

– Jokių apribojimų lankyti Sostinės krepšinio mokyklą nėra. Kiekvienas norintis gali pabandyti ir nuspręsti – tinka jam krepšinis ar ne, patinka treneris ir komanda ar ne. Stengiamės sudaryti sąlygas sportuoti visiems. Nuo darželinuko savo mokykloje iki Lietuvos jaunimo rinktinės narių. Kiekvienas ne tik žaidėjas ar treneris, bet ir tėvelis ras savo vietą Sostinės krepšinio mokykloje.

– Sulaukiame daug klausimų dėl treniruočių tvarkaraščio sudarymo. Kokia situacija šiuo klausimu?

– Tvarkaraščio reikalai juda į priekį, jo kontūrai jau aiškėja, o jį galėsime pilnai pristatyti rugpjūčio  29 d. vykstančiose SKM atviroje dienoje. Pats taip pat dalyvausiu renginyje ir tikrai galėsiu papasakoti apie tai daugiau bei rasti Jums tinkamiausią vietą sportuoti.

2019 08 28 interviu

Emocijos – neatsiejama „SKM–VitirON KIDS“ čempionato dalis/Michailo Levino nuotr. 

VIENAS IŠ TIKSLŲ – KURTI GERĄ ŠEIMOS EMOCIJĄ

– Įsivaizduokime tipinę vilniečių šeimą, SKM darželinuką ar moksleivį. Kiek jo tėvams vidutiniškai reikia mokėti už treniruotes? Ar dalyvaujama rungtynėse, turnyruose, renginiuose?

– Treniruočių kainos ir priklauso nuo to kur, kiek ir su kuo sportuoji. Krepšinio treniruočių kaina svyruoja nuo 22 eurų darželiuose iki 60 eurų mokyklose. Mokyklinukams taip pat yra taikomas NVŠ krepšelis, kurį pritaikius mažiausieji ir sportuojantys 3 kartus per savaitę gali mokėti nuo 25 eurų. Jeigu komanda siekia rezultatų, keliauja po Lietuvą, sportuoja 5–6 kartus per savaitę, treniruočių kaina gali siekti ir 50 eurų (su NVŠ krepšeliu).

Sostinės krepšinio mokykla išsiskiria tuo, kad viso sezono metu visi SKM mokyklinio amžiaus auklėtiniai dalyvauja mūsų vidiniame „VitirON KIDS“ čempionate. Ateinantį sezoną šiose pirmenybėse tęsime įvairių nominacijų dalybas, skirsime daug dėmesio šio čempionato komandoms ir žaidėjams, rengsime šeimos dienas.  Darželinukai varžosi Vilniaus, o paskui ir Lietuvos darželių čempionate, kuriame, beje, praėjusį sezoną triumfavo Šarūno Jasikevičiaus sūnus. Taip pat visus auklėtinius kviečiame į Kalėdų, Žvaigždžių dienos, sezono atidarymo ir uždarymo šventes. Šeimoms organizuojame protmūšius, įvairias kitokias veiklas.

F6O2107

Darželių čempionate formuojasi meilė krepšiniui ir pagarba varžovui/S. Čirbos nuotr. 

– Prieš kiekvieną sezoną SKM išsikelia tam tikrus tikslus. Kokie jie 2019–2020 m. sezone?

– Tikslai labai aiškūs – išsilaikyti viršūnėje, užpildyti visas grupes ir toliau kurti gerą emociją savo auklėtiniams ir jų šeimoms. Nes tik būdami kartu galime judėti link pergalės. O žiūrint iš kitos pusės, tai sportinius tikslus pasiekti bus tikrai sunku, nes išlaikyti titulą žymiai sunkiau nei jį iškovoti. Bet tikrai tikiu, kad mes tai galime padaryti. Turime nemažai rezervų, kurie, lyginant su praeitu sezonu, gali būti pagerinti. Kita vertus, kitas sezonas tikrai nebus blogas, jeigu nepavyks išsaugoti titulo. Vertiname visas dalis atskirai, nes turime daug komandų, kurios varžosi aukščiausiame lygyje Lietuvoje ar net Europoje ir kiekvienos ekipos istorija yra skirtinga.

Kalbant apie grupes, šio sezono tikslas – Vilniuje krepšinio virusu užkrėsti 4 000 vaikų. Laimingas vaikas – vienas iš mūsų organizacijos tikslų, o krepšinį žaidžiantis vaikas yra laimingas vaikas. Tuo pačiu toliau stiprinsime savo bendruomenę, įtrauksime tėvelius, vaikus.

– Šiuo metu esate sėkmingiausiai dirbanti Lietuvos krepšinio mokykla.  Ar jaučiate atsakomybę rodyti tam tikrą pavyzdį, imtis iniciatyvos įvairias Lietuvos jaunimo krepšinio klausimais?

– Geriausios krepšinio mokyklos vardas įpareigoja rodyti pavyzdį. Bet man atrodo, kad šis vardas yra pasiektas būtent todėl, kad mes judėjome kryptingai, žingsnis po žingsnio, turėdami savo viziją ir tikslus. Ir iš vienos pusės buvome pavyzdys, kaip galima turint daug noro, idėjų ir įdedant savo širdį pasiekti tai, ką mes dabar vadiname geriausia krepšinio mokykla Lietuvoje. Taigi, manau, ne titulas „geriausi“, o žodis „mokykla“ mus įpareigoja rodyti tinkamą pavyzdį dirbant bei treniruojant vaikus. Titulai – smagu, jais džiaugiamės, jie prideda papildomų atsakomybių, bet svarbiausia yra tai, ką mes patys galvojame, kokius tikslus keliame ir kiek širdies į tai įdedame.

TRENIRUOČIŲ TVARKARAŠTIS 

 2019 08 28 Kuzminskas

M. Kuzminskas ir J. Jankauskas SKM Padėkos vakaro metu/S. Čirbos nuotr. 

Naujienų sąrašas