Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MKL A div. apžvalgos. Kovingieji Sostinės KM-II „Liūtai"

2020 10 06

Nuotr. autorius: Sostinės krepšinio mokyklos nuotr.

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) kovos įsibėgėja vis greičiau ir greičiau. Pristatome dar vieną A diviziono komandos apžvalgą.

Šį kartą į apžvelgsime trenerio Roko Kasparavičiaus treniruojamą Sostinės KM-II „Liūtai" komandą. Jie varžysis jaunių vaikinų (U17) čempionate.

Pirmoji dvikova jau rytoj, spalio 7d., išvykoje prieš Alytaus SRC komandą. Rungtynių laikas ir vieta: 18:00, Alytaus SRC (Naujoji g. 52, Alytus).

Sostinės KM-II „Liūtai" – kovingumo pavyzdys. Analizuojant praėjusio sezono statistiką, verta atkreipti dėmesį į jau tendenciją tapusį veiksnį, jog kaip ir kitos komandos, taip ir „Liūtai" nespėjo pabaigti reguliaraus sezono ir nepradėjo atkrintamųjų varžybų etapo. Savo pasirodymą šį ekipa baigė būdama 6-oje turnyrinės lentelės vietoje. Išskirtinis ir labai svarbus trenerio R. Kasparavičiaus auklėtinių bruožas – klampus, kietas ir gynybinis krepšinis. „Liūtai" visoje lygoje demonstravo antrą geriausią rezultatą ginantis, vidutiniškai praleisdami tik po 69 taškus per rungtynes. Gebėjimas nusiteikti sunkiai bei atkakliai dirbti gynyboje ir nulems „Liūtų" šio sezono sėkmę. Verta dėmesio ir tai, jog R. Kasparavičiaus auklėtiniai bus viena iš žemiausių komandų visame A divizione, todėl ir patys „Liūtai" bus pasiruošę visiems kibti į atlapus ir rungtynes laimėti kovingumu.

Prognozuojami komandos lyderiai. Nepaisant to, jog „Liūtai" yra komandinio žaidimo pavyzdys, vis tik dėmesį reikėtų atkreipti į Dastiną Morkūną. Šis U16 nacionalinės rinktinės narys praėjusiame sezone vidutiniškai ant parketo praleisdavo 25 minutes, per kurias fiksavo 15 taškų vidurkį, atkovodavo po 6 kamuolius ir rinko 18 naudingumo balų. Komandos kapitonas Rokas Čepanonis taip pat vertas paminėjimo. Atakų organizatorius vidutiniškai per 26 minutes vidutiniškai pelnydavo po 9 taškus, atkovodavo 4 kamuolius, atlikdavo 2,5 rezultatyvaus perdavimo ir perimdavo net po 3 kamuolius.

Pokyčiai sudėtyje. Trenerio R. Kasparavičiaus „Liūtams" šis sezonas kupinas permainų. Vasarą džiaugdamiesi dviejų komandos narių sėkme patekus į U16 nacionalinę rinktinę (Dastinas Morkūnas ir Mantas Jančiauskas), su pastaruoju turėjo atsisveikinti. Mantas, su kitais „Liūtais" (Tomas Išaras, Adas Kačinskas ir Laurynas Stravinskas) persikėlė į Sostinės KM-I „EMSI Gorilos”. R. Kasparavičiaus teigimu, „Liūtų” bendruomenė labai džiaugiasi krepšininkų siekiais kilti į aukštesnį lygį ir linki jiems didžiausios sėkmės.

R. Kasparavičiaus komentaras apie artėjantį sezoną. „Komandos tikslas visiems varžovams duoti gerą kovą. Netekome keletos svarbių žaidėjų, dar keli „Liūtai" bando prasibrauti į RKL pirmenybes, todėl laukia labai įdomus sezonas. Esame žemiausia U17 A diviziono komanda, todėl stengsimės ūgio trūkumą komepnsuoti kovingumu. Manau, jog šis sezonas bus puiki galimybė atsiskleisti praėjusiuose sezonose mažiau rungtyniavusiems žaidėjams. Esame labai pasiilgę oficialių rungtynių, todėl laukiame jų su nekantrumu.”

Naujienų sąrašas