Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

SKM auklėtiniai Barselonoje: įspūdinga rungtynių atomazga ir „Camp Nou” didybė

2018 10 03 Kamilė Vinnikaitė/SKM.LT
Tomas Urbelionis (dešinėje) su „Travel team“ komanda
Nuotr. autorius: T. Urbelionio asmeninis archyvas

Trims Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtiniams pastaroji savaitė paliko itin ryškų pėdsaką. „SKM–Vilkų“ komandos trejetas Gabrielius Tiesnesis, Jegoras Milavanovas ir Nojus Paulauskas kartu su ekipos treneriu Tomu Urbelioniu viešėjo Barselonoje, kur dalyvavo prestižinėje 2007 m. gimusių krepšininkų turnyre–stovykloje.

SKM žaidėjai atstovavo „Travel Team“ ekipai ir pasiekė turnyro finalą, kuriame tik po itin dramatiškos kovos (60:62) pripažino šeimininkų iš Barselonos pranašumą.

Apie šešias dienas trukusį projektą saulėtoje Barselonoje mintimis sutiko pasidalinti ilgametis SKM treneris T. Urbelionis.

PASIEKIMAS TARPTAUTINIAME TURNYRE

– Trumpai papasakokite įspūdžius, kas labiausiai įsiminė, patiko bei kokios patirties įgavote projekto metu?

– Projektas buvo naujas iššūkis, nes pirmą kartą į turnyrą važiavome ne kaip komanda, o kaip keli žaidėjai. Turnyre mūsų komanda, kurios pavadinimas „Travel Team“, buvo sudaryta iš 4 šalių žaidėjų: Lietuvos, Prancūzijos, Italijos ir Australijos. Pagrindinis turnyro tikslas buvo, kad jungtinė komanda dalyvautų ir varžytųsi Ispanijos turnyre. Įspūdis liko labai didelis, kadangi teko išbandyti naują tarptautinį treniruočių ir rungtynių braižą. Taip pat labai didelį darbą atliko treneriai, kurdami gerą atmosferą, stiprindami vaikų tarpusavio bendravimo ryšius ir daug kitų dalykų, kurie netgi nėra tiesiogiai susiję su krepšiniu.

– Kokiu principu buvo atrinkti SKM auklėtiniai dalyvauti turnyre?

– Jaunuosius krepšininkus atrinko vienas turnyro organizatorių Davidas Fauthouxas (Prancūzija). Žaidėjai buvo atrenkami pagal jų galimybes aikštelėje, socialinius įgūdžius, bendravimą su komandos draugais, motyvaciją, kovingumą.

– Ar važiuodami į turnyrą turėjote išsikėlę tam tikrus tikslus, kuriuos siekėte įgyvendinti? Ar finalo metu iškovota antroji vieta yra geras pasiekimas jūsų auklėtiniams?

– Važiavome pirmą kartą į tokį projektą ir netgi ne visai žinojome kaip mums seksis ir kaip viskas vyks. Manau, kad antroji vieta yra tikrai geras pasiekimas. Šio projekto organizatorius Davidas Fauthouxas užsiminė, kad pergalė pusfinalyje prieš Badalonos „Joventut“ komandą patenka į istoriją. Komandai „Travel team“, kuriai atstovavo SKM auklėtiniai, prieš tai dar niekada nebuvo pavykę nugalėti Badalonos ekipos. Finale žaidėme su Barselonos komanda. Turėjome labai geras rungtynes, kurios buvo permainingos ir tik per paskutines sekundes sprendėsi nugalėtojai. Likus mažiau nei 3 sekundėms SKM auklėtiniui Jegorui Milovanovui taikliu tritaškiu pavyko išlyginti rezultatą. Visgi, likusias 2 sekundes Barselonos komandai taip pat pavyko surengti rezultatyvią ataką ir šeimininkai triumfavo aidint sirenai. Manau, kad tokias rungtynes buvo gražu stebėti iš šalies. Nurimus aistroms supratome, kad tokios rungtynės buvo labai naudingos ir iš jų yra ko pasimokyti.

42628037 176409253242656 8496794652773449728 n

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

KEBLUMAI RUNGTYNIŲ METU

– Kokios treniruočių patirties įgavo jaunieji krepšininkai bei su kokių šalių atstovais jiems teko varžytis?

– Žaidėme, žinoma, su Ispanijos komandomis. Iš pradžių turėjome dvi treniruotes, draugiškas rungtynes, tada dalyvavome turnyre ir po jo teko sužaisti dar vienas draugiškas rungtynes. Patirties įgavome, žinoma, daug. Per gana trumpą laiko tarpą teko susižaisti su skirtingų šalių žaidėjais. Taip pat susidūrėme su kalbos barjeru, dėl to teko suktis iš įvairių situacijų, bet tai buvo įdomu ir naudinga.

– Turnyras vyko pagal Ispanijos krepšinio mokyklos taisykles. Kokius buvo galima pastebėti pagrindinius taisyklių skirtumus tarp įprastų MKL rungtynių ir turnyro taisyklių Ispanijoje?

– Taisyklės šitame turnyre buvo kiek kitokios nei įprastose rungtynėse – jos labiau pritaikytos bėgimo, greito puolimo atakoms. Pavyzdžiui, po pražangos nebūtina laukti, kol teisėjas paduos kamuolį. Galima bėgti į užribį, pasiimti kamuolį ir jį išsimesti bei organizuoti greitą puolimą. Iš pradžių reikėjo laiko prisitaikyti, bet po to vaikams labai patiko. Teko ir patiems tuo vadovautis savo žaidime, kai vaikai perprato šią sistemą. Be to, ir krepšiai buvo žemesni. Dar keletas taisyklių, ko pas mus nėra: trys taškai buvo įskaitomi, jei metimas būdavo pataikytas už baudos aikštelės ribų, o ne tritaškio linijos. Gynyboje, priešingai nei pas mus, buvo leidžiama mažiau kontakto rankomis.

42619794 690177814685702 6700115876152082432 n

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

ĮVAIRIAPUSĖ NAUDA

– Projekto metu jaunieji krepšininkai ne tik treniravosi, žaidė rungtynėse, bet ir pramogavo. Instagram paskyroje (@skmvilnius) buvo keletas vaizdo įrašų iš maudynių. Kokias dar pramogas išbandė turnyro dalyviai?

– Beveik kasdien turėdavome įvairių pramogų. Viena labiausiai įstrigusių pramogų, kai po turnyro aplankėme „Camp Nou” stadioną, kur stebėjome Ispanijos čempionato rungtynes tarp „Barcelonos” ir „Gironos” ekipų. Pats stadionas ir ten buvusi atmosfera paliko labai didelį įspūdį tiek man, tiek vaikams. Dažnai po varžybų atsigaivindavome jūroje, kadangi orai buvo geri ir tinkami maudytis, vanduo šiltas. Taip pat jaunieji krepšininkai taip pat išbandė ir medžiuose įrengtas karstynes.

– Kokią naudą iš tokio tipo turnyrų gauna žaidėjai ir treneriai? Galbūt tai yra tiesiog laiko švaistymas ir geriau būtų likti namų salėse Lietuvoje bei tobulinti įgūdžius čia?

– Turnyras suteikia daug įvairiapusiškų dalykų ir tai tikrai nėra laiko švaistymas. Su tėveliais juokavome, kad vaikai praleido nemažai pamokų, tačiau ta nepilna savaitė kalbant vien anglų kalba atstojo daug didesnį anglų kalbos pamokų skaičių (šypsosi). Turnyras buvo naudingas visiems – tiek man, tiek vaikams. Pamatėme žaidimo skirtumą kitoje šalyje, bandėme priprasti ir varžytis esant kitokioms taisyklėms.

SKM treneris T. Urbelionis ir trys, turnyre dalyvavę SKM auklėtiniai dėkoja Davidui Fauthouxui už galimybę dalyvauti tokio tipo turnyre, pasivaržyti su skirtingų šalių atstovais bei įgytą rungtynių metu. Tiek jaunieji krepšininkai, tiek treneris iš šio turnyro pasisėmė labai daug žinių bei įgavo naujų įgūdžių sporte. // SKM coach Tomas Urbelionis and three SKM pupils who participated in the tournament thank David Fauthoux for the opportunity to take part in the tournament, to compete with representatives from different countries and for the experience gained during the matches. Both young basketball players and their coach gained a lot of knowledge and acquired new skills.

 

Naujienų sąrašas