T. Purlio vadovaujami Lietuvos U16 rinktinės krepšininkai – Europos karaliai!

2022 08 22

Nuotr. autorius: FIBA Europe

Lietuvos U16 rinktinė – Europos čempionai. Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) trenerio Tomo Purlio vadovaujami lietuviai Senojo žemyno pirmenybių finale 77:68 (24:19, 22:13, 13:17, 18:19) įveikė bendraamžius iš Ispanijos ir pasipuošė aukščiausios prabos medaliais.

OFICIALUS ČEMPIONATO PUSLAPIS

Visas 7 rungtynes Šiaurės Makedonijoje laimėjusios rinktinė sudėtyje buvo net 5 SKM auklėtiniai – Matas Buteliauskas, Steponas Žilakauskis, Nedas Raupelis, Dovydas Buika ir Kasparas Jakučionis.

Pastarasis krepšininkas didžiajame finale su Ispanijos rinktine buvo vienas naudingiausių lietuvių žaidėjų. Kasparas kovoje dėl trofėjaus pelnė 15 taškų (3/6 trit.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius ir auksinį mačą baigė su 23 naudingumo balais.

rsz u16 ltu esp 61816 220820 vid

SKM treneriui T. Purliui šis sezonas tiesiog pasakiškas – vyr. trenerio poste krepšinio specialistas laimėjo MKL U16 pirmenybes, RKL A divizioną ir Europos U16 čempionatą/FIBA Europe nuotr.

Visi 5 žaidėjai įnešė reikšmingą indėlį į iškovotą „EuroBasket: trofėjų – K. Jakučionis per mačą rinkdavo 12,6 naudingumo balo ir tapo daugiausiai kamuolių per mačą perėmusio krepšininku visame čempionate. Iš viso Kasparas perėmė 24 kamuolius (vid. 3,4 per rungtynes).

N. Raupelis čempionate rinkdavo po 8 taškus, 5,2 atkovoto kamuolio ir 11,5 naudingumo balo.

D. Buika pasižymėjo 7,6 taškų vidurkiu, 4,6 atkovotu kamuoliu, 2 rezultatyviais perdavimas ir 10,6 efektyvumo balo.

M. Buteliauskas rinko 5,4 taško, atkovojo 2,9 kamuolio ir 6 efektyvumo balus.

Komandos kapitonas S. Žilakauskis, kuris ir iškėlė čempionams skirtą trofėjų, rinko 2,6 taško, atlikdavo 1,9 perdavimo, atkovodavo 1,6 kamuolio, perimdavo 1,4 kamuolio ir rinko 3,4 naudingumo balus.

K. Jakučionis SKM auklėtiniu buvo nuo darželio laikų, o ilgiausiai jį „SKM Tigrų“ komandoje“ ugdė treneris Arvydas Menkevičius. Nuo 2021 m. rudens K. Jakučionis tobulėja „Barcelona“ jaunimo akademijoje.

Tuo metu M. Buteliauską, S. Žilakauskį, N. Raupelį ir D. Buiką nuo pat pirmos klasės Šarūno Marčiulionio akademijoje (ŠMKA) ugdė T. Purlys. Nuo 2016 m. šie krepšininkai ir treneris tobulėja SKM organizacijoje. Kartu su „SKM-I GEALAN“ ekipa T. Purlio krepšininkai 3 kartus iš eilės laimėjo savo metų Moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionatą.

rsz lithuania spain final 6701

Istorinė triumfo akimirka – Europos čempionais tapo net 5 SKM auklėtiniai/FIBA Europe nuotr.

Tai – pirmasis Lietuvos U16 rinktinės Europos čempionato trofėjus nuo 2008 m. jaunučių čempionato, kuomet rinktinės spalvas gynė tokios dabarties krepšinio žvaigždės kaip Jonas Valančiūnas, Edgaras Ulanovas, Arnas Butkevičius, Rokas Giedraitis ir kiti.

Beje, T. Purlio asistentu auksinėje Lietuvos rinktinėje dirbo kitas ilgametis SKM treneris Šarūnas Ciparis.

Europos U16 čempionais tapo: Nojus Indrušaitis (Europos čempionato simbolinio penketo narys), Kasparas Jakučionis, Mantas Laurenčikas, Kristupas Smirnovas, Dovydas Buika, Matas Buteliauskas, Steponas Žilakauskis, Paulius Narvilas, Kevinas Šacas, Nedas Raupelis, Rokas Kreišmontas, Mantas Juzėnas.

SKM sveikina ir nepaprastai džiaugiasi visais Lietuvos jaunimo rinktinių pasiekimais šią vasarą. Priminsime, kad šią vasarą SKM trenerio Tomo Urbelionio vadovaujama Lietuvos U15 rinktinė laimėjo Ramūno Šiškausko taurę, SKM trenerio Mindaugo Noreikos vadovaujama Lietuvos U20 rinktinė iškovojo Europos vicečempionų vardus, o U17 planetos pirmenybėse Lietuvos rinktinė pateko tarp 4 geriausių pasaulio komandų. Šios rinktinės trenerių štabe dirbo SKM treneris Ignas Pagalys.

Šią vasarą Lietuvos jaunimo rinktinėms iš viso atstovavo net 14 SKM auklėtinių – Benas Redecki (U14), Erikas Sirgedas, Ernas Pakamanis, Adomas Pocius (U15), Matas Buteliauskas, Steponas Žilakauskis, Nedas Raupelis, Dovydas Buika, Kasparas Jakučionis (U16), Nojus Kulieša, Danas Kazakevičius, Ernestas Matulevič (U17), Augustinas Kiudulas, Hubertas Pivorius (U20).

Tikime, kad jauniesiems krepšininkams ši vasara – ilgos ir sėkmingos karjeros pradžia, o triumfas Europos jaunučių čempionate taps sektinu pavyzdžiu mažiesiems SKM ir kitų Lietuvos krepšinio mokyklų auklėtiniams.