Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„Talentų U15 kartoje“ – du SKM krepšininkai

2019 09 23 Krepsinionamai.lt/SKM.LT
Dominykas Neverbickas rodys savo sugebėjimus rinktinių treneriams
Nuotr. autorius: Fotodiena.lt

Šeštus gyvavimo metus skaičiuojantis projektas „Talentų karta“ šį sezoną vėl sukvietė talentingiausius šalies krepšininkus į treniruotes. Savaitgalį Kaune vyko šio sezono atranka, kurioje dalyvavo būrys perspektyviausių jaunųjų krepšininkų ir krepšininkių, kurie siekė patekti į pagrindinę komandą.

Sostinės krepšinio mokyklai (SKM) šį sezoną „Talentų U15 karta“ projekte atstovaus du jaunieji atletai – Dominykas Neverbickas ir Danas Kazakevičius. 2005 m. gimę krepšininkai gina „SKM-I Drakonų“ garbę, su kuria ne kartą pavyko tapti Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) vicečempionais. Šiai komandai vadovauja Karolis Čyžius.

Dominykas Neverbickas

Dominykas Neverbickas/Fotodiena.lt nuotr.

Daugiau atstovų (3) „Talentų U15 karta“ projekte turės tik „Žalgirio“ krepšinio mokykla.

SĄRAŠUS IR FOTOGALERIJĄ RASITE ČIA

Praėjusiais metais SKM šiame projekte turėjo keturis atstovus – Gediminą Alisą, Gytį Auruškevičių, Kristupą Vigraitį ir Matą Klimantavičių.

Į pagrindinės komandos sudėtį siekė patekti po dvidešimt vaikinų ir merginų, tarp kurių buvo dar vienas SKM krepšininkas – Ernestas Matulevič. Projekto dalyvius stebėjo ir vertino treneriai: Rokas Kondratavičius, Simas Juraitis, Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, Vilius Stanišauskas, Giedrius Gustas, Mantas Šernius, Tadas Stankevičius, Giedrius Žibėnas, Laimonas Eglinskas, Lina Brazdeiytė ir Rolandas Radvila.

„Vaikinų atranka vyko labai sklandžiai ir svarbiausiai be traumų. Labai gaila, kad atrankoje negalėjo dalyvauti Mantas Kočanas, kuris šiuo metu gydosi rankos traumą. Tačiau būtent Mantui ir turime gerą naujieną, kad būtent jis vienintelis be atrankos pateko į projektą. Kitas įdomus aspektas, kad tik vos vienas žaidėjas buvo paminėtas visų trenerių, o tai reiškia nuomonių išsiskyrimą. Žaidėjai labai panašūs pagal lygį ir kaip treneriai sako, reiktų su jais padirbėti keletą dienų iš eilės, savo favoritams įvardinti.

Ši karta pasižymi iš tiesų didele sklaida ir tai rodo, jog per pusę metų gali labai stipriai daug kas pasikeisti – kuriais tikima, gali apleisti savo pozicijas, o kurie nepateko į dvylikutą ar net nebuvo pašaukti į atranką, gali padaryti labai didelę pažangą ir tapti labai pastebimais.

Suprantame, kad visiems geri nebūsime ir visų pasikviesti tikrai neturime galimybių, bet iš karto galiu pasakyti, jog nei iš vieno neatimame krepšinio, tik vienam kitam žaidėjui ieškome galimybių padėti labiau tobulėti ir tai perduoti savo komandos draugams. Tad linkime stipresniems neužriesti nosių ir nesijausti daug pasiekusiais, o kitiems labai linkėtume „įkąsti“ tiems stipresniems ir tikimės, jog jų sportinis pyktis taip pat buvo užgautas“, – teigė LKF jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila.

Danas Kazakevicius

Danas Kazakevičius/krepsinionamai.lt nuotr.

Projekto metu bus surengtos penkios stovyklos įvairiuose Lietuvos miestuose, merginų rinktinė dalyvaus EYBL čempionate, o vaikinų komanda varžysis įvairiuose turnyruose. Tradiciškai projektą vainikuos birželio mėnesį vyksiantis tarptautinis Ramūno Šiškausko vardo turnyras.

„Talentų karta“ – ilgalaikis projektas. Visi projekto dalyviai gauna sportines aprangas, atliekami išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri jaunuosius krepšininkus ištisus metus. Projektą iš dalies finansuoja FIBA jaunimo plėtros fondas.

 „Į atranką iš visos Lietuvos atvyko kviestos mergaitės. Labai smagu, kad šiemet mergaites atlydėjo gausus tėvelių ir giminaičių būrys. Šeimos palaikymas bei supratimas mergaitėms ir jų treneriams yra itin svarbus – stovyklų, turnyrų, užduodamų namų darbų ritmas bus tikrai pašėlęs, bet tikiu, kad mergaitės yra pasiruošusios tokiam išbandymui. Taip pat džiaugiuosi, kad merginų trenere šiemet bus Utenos komandai vadovaujanti Eglė Žygelytė, kuri nestokoja energijos ir entuziazmo“, – sakė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytę.

Pirmoji šio sezono stovykla spalio 11-13 dienomis vyks Anykščiuose.

Naujienų sąrašas