Paskutinėmis sekundėmis pergales skinančios „Panteros‘04“ atskleidė savo paslaptį

2018 01 23 SKM.lt

Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Itin dramatišką pergalę Sėkmingiausios krepšinio mokyklos (SKM) „VitirON KIDS“ čempionate iškovojo „Panteros‘04“ (4/0), „GameON  3“ grupės mače 61:60 palaužę „Gorilų-03“ (3/1) ekipą.

Po šio įnirtingo mūšio Artūro Leščinsko treniruojamos panteros tapo vienintele grupes komanda, kuri šį sezoną dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio.

Tai jau antrasis mačas, kuomet „Panterų‘04“ sirgaliai paskutines rungtynių sekundes yra priversti stebėti su širdimis kulnuose.

Gruodžio 9 d. ši ekipa išgyveno dar viena trilerį, kai 58:57 įveikė „Jaguarus‘04‘05“ (1/3).

„Fortūna mums šypsosi, o mes jai atsakome tuo pačiu. Ir toliau jai šypsosimės!“, – pergalingo žaidimo paskutinėmis sekundėmis paslaptis atskleidžia A. Leščinskas.

Kiti du mačai „Game ON 3“ grupės lyderiams susiklostė kur kas ramiau – 75:28 įveikti „Skorpionai‘05‘06“ (2/1) ir 71:36 nugalėti „Vanagai‘05“ (1/3).

„Pergalės priežastis rungtynėse su „Gorilomis-03“ buvo agresyvus žaidimas puolime – privertėme varžovus prisirinkti daug pražangų gynyboje. Pasirinkę tokią taktiką iš žaidimo eliminavome kelis jų svarbius žaidėjus, kurie rungtynes buvo priversti baigti dėl išnaudoto pražangų limito. Tuomet pulti pasidarė lengviau. Nors po pirmojo kėlinio atsilikinėjome 6:27, vaikinai nepasidavė ir Mato Udrėno pastangomis antrajame kėlinyje pradėjome vytis gorilas. Po didžiosios pertraukos jau pats Matas gavo 5-ąją asmeninę pražangą, tačiau tada panterų gretose atsirado kitų lyderių. Džiugas Svilainis puikiai vadovavo komandai bei likus 7 sekundėms realizavo lemiamą metimą. Po oponentų stratego Algirdo Milono paprašytos minutės pertraukėlės mano auklėtiniai puikiai išsikeitė ginamaisiais ir neleido varžovams atlikti lengvo metimo“, – mintimis į rungtynes grįžo treneris A. Leščinskas.

Panterų bendruomenei siekti pergalių padeda ir ištikimieji sirgaliai: „Jaučiame ne tik aktyvų tėvelių palaikymą, bet ir jaunesniųjų krepšininkų kolegų iš „Panterų‘05“ paramą, kurie atvyksta sirgti už saviškius“, – džiaugėsi SKM treneris

Dešimties komandų „GameON 3“ grupės kovos netrukus persiris į antrąją pusę. Po pirmojo rato aštuonios stipriausios ekipos pateks į ketvirtfinalius. Akivaizdu, kad šį etapą paskutinių sekundžių meistrai iš „Panterų‘04“ komandos tikrai turėtų pasiekti, tačiau reguliariajame sezone svarbi ir kuo aukštesnė pozicija, kuri ketvirtfinalyje garantuoja sąlyginai parankesnį varžovą.

„Mūsų tikslas – patekti į ketvertuką ir ketvirtus metus iš eilės jame nelikti ketvirtiems (šypsosi). Tačiau atsižvelgiant į grupę, kurioje žaidžia Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) patirties turinčios komandos – „Gorilos-3“, „Riteriai‘05“, „Grizliai‘04‘05“ – ketvertukas taip pat būtų puikus rezultatas šiame sezone. Kas žino, jeigu laimėsime „VitirON KIDS čempionatą, pergalę galbūt atšvęsime „Panterų" klube“, – savo auklėtinius paslaptingai motyvavo „Panterų‘04“ vadovas.