Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„Ryto“ treneris-skautas Š. Ciparis: „Svarbiausia – daryti tai, kas patinka“

2018 12 03 SKM.LT
Š. Ciparis pasidalino savo patirtimi su SKM auklėtiniais
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris/SKM.LT

Sostinės krepšinio mokykla (SKM) savo auklėtinius toliau supažindina su įvairiomis krepšinio profesijomis. „SKM-VitirON KIDS“ karjeros dienose šįkart apsilankė Vilniaus „Ryto“ trenerių štabo narys, skautas Šarūnas Ciparis.

FOTOGALERIJA

29-erių specialistas trenerio karjerą pradėjo savo gimtoje Tuskulėnų vidurinėje mokykloje, kur du metus vaikus treniravo savanoriškais pagrindais. Vėliau vilnietis dirbo Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje, SKM, ISM studentų komandoje, „Rytas-2“ trenerių štabe, o su pagrindine vyrų komanda darbuojasi nuo 2018–2019 m. sezono pradžios.

„Tai buvo labai ypatinga diena. Svečias Š. Ciparis papasakojo apie savo gyvenimą ir tai buvo labai naudinga treniruotė. Tai – labai įdomus žmogus. Užaugęs labiausiai norėčiau būti krepšininku. Yra minčių būti ir treneriu, bet, manau, būti treneriu yra labai sunkus darbas. Reikia būti dėmesingam, darbščiam“, – kalbėjo SKM žaidėjas Titas Narbutas.

„Žaidėjai pasisėmė žinių iš pagrindinės sostinės komandos trenerio, kuris jiems tikrai papasakojo naudingos informacijos. Man labiausiai patiko, kad po tokio susitikimo vaikai bus dar labiau motyvuoti ir tai jiems pridės atsakomybės aikštelėje. Gal daugelis nori tapti krepšininkais, bet viena trauma ir viskas gali pasisukti į kitą pusę, kaip ir sakė pats Šarūnas. Galbūt jie taps treneriais, asistentais, skautais ir pan.“, – kalbėjo SKM treneris Aivaras Girčys.  

SKM Juodsiliai foto Elvis Zaldaris 34

Š. Ciparis reprezentaciniame sostinės klube yra atsakingas už varžovų analizę. Savo darbo virtuvę jis ir atskleidė SKM Salininkų komandos krepšininkams.

„Įspūdis geras. Vaikai buvo besišypsantys ir nuoširdūs. Tikėjausi, kad vaikai bus kuklesni, bet buvo daug klausimų. Be abejo, vaikams buvo įdomu ne tik mano darbas, bet ir tai, kas yra mano mėgstamiausias krepšininkas, mėgstamiausia komanda ir pan. (šypsosi). Kai buvau paauglys, mano svajonė buvo tapti krepšininku. Mano žaidėjo karjera nepasisekė, bet vis tiek norėjau likti krepšinio srityje ir ties tuo dirbau. Dabar darau tai, kas man labai patinka. Galbūt viskas gavosi natūraliai. Norėjau padėti savo mokyklos vaikams, surinkti komandą ir neatitolti nuo krepšinio, kuomet pats nebegalėjau sportuoti.  Pora metų vaikus treniravau savo mokykloje, po to dirbau krepšinio mokyklose, studentų ir Regionų krepšinio lygos (RKL) komandose. Taip ir judėjau žingsnelis po žingsnelio“, – savo kelią atskleidė Š. Ciparis.

Daugybės klausimų apie savo darbo specifiką sulaukęs treneris-skautas įdomiausių klausimų autorius susitikimo pabaigoje apdovanojo „Ryto“ atributika.

„Svarbiausia yra nepasiduoti spaudimui iš išorinės ir daryti tai, kas patinka. Tuomet tas dalykas natūraliai gaunasi ir laikas bėga žymiau smagiau ir linksmiau. Mano manymu, naudinga, kai žmonės pasidalina savo asmenine patirtimi. Jeigu bent vienam vaikui kažkas įsimins ir padės siekti savo tikslų, tai jau yra maža pergalė“, – įsitikinęs . „SKM-VitirON KIDS“ karjeros dienų svečias.

Š. Ciparis itin pozityviai atsiliepė apie „Ryto“ trenerių štabą ir teigė, kad tai – puiki vieta mokytis ir toliau tobulėti.

„Visas trenerių štabas yra aukščiausio lygio profesionalai ir iš kiekvieno galima pasiimti labai daug pamokų. Dainius Adomaitis – Lietuvos rinktinės treneris. Jis yra viena iš didžiausių priežasčių, kodėl sutikau dirbti būtent čia. Mindaugas Brazys – vienas iš skautingo krikštatėvių visoje Lietuvoje. Uvis Helmanis yra treneris, turintis labai didelį bagažą informacijos. Evaldas Kandratavičius – vienas stipriausių fizinio parengimo trenerių Lietuvoje. Galima mokytis iš kiekvieno“, – užbaigė skautas.

 

Naujienų sąrašas