Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

SKM auklėtinius aplankęs V. Čeponis džiaugėsi atgimstančiu sostinės krepšiniu

2018 10 30 Balys Šmigelskas/SKM.LT
V. Čeponis jaunuosius krepšininkus supažindino su savo profesijos subtilybėmis
Nuotr. autorius: Saulius Čirba/SKM.LT

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) organizuojamo „VitirON KIDS“ čempionato išvakarėse jaunieji krepšininkai žinių ir motyvacijos sėmėsi iš vieno žinomiausių Lietuvos sporto komentatoriaus Vaido Čeponio.

FOTOGALERIJA

„Šiuolaikiška krepšinio mokykla, mūsų supratimu, turi turėti kelias savo veiklos kryptis. Kasmet geriname savo sportinius rezultatus ir didiname savo auklėtinių skaičių Lietuvos jaunimo rinktinėse, tačiau aukšto meistriškumo krepšininkų rengimas nėra vienintelis mūsų tikslas. Mums ne mažiau svarbu, jog mūsų mokyklą baigę auklėtiniai taptų lyderiais ir pavyzdingais komandos nariais ne tik aikštėje, bet ir gyvenime, versle, savo profesinėje veikloje. – pristatydamas  „SKM-VitirON KIDS karjeros dienų” projektą sakė SKM direktorius Justas Jankauskas. – Džiaugiamės, kad tikri savo srities profesionalai noriai dalijasi savo patirtimi ir įžvalgomis su moksleiviais. Manome, kad jauniems žmonėms tai yra labai naudinga ir įdomi patirtis.“

Arvydo Menkevičiaus vadovaujamos „SKM-Tigrai“ komandos treniruotėje apsilankęs V. Čeponis kalbėjo apie pirmuosius savo žingsnius komentatoriaus kėdėje, atskleidė esminius savo profesijos pliusus ir minusus, praskleidė krepšinio užkulisių šydą ir atsakinėjo į itin susidomėjusių SKM žaidėjų klausimus.

„Buvo labai įdomu išgirsti, kaip vyksta komentatoriaus darbas. Svarbu išgirsti apie kiekvieną darbą. Ypač, lankant krepšinio būrelį, su krepšiniu susijusias profesijas. Tai įdomu ir svarbu“, – kalbėjo SKM auklėtinis Adomas Pivoras.

Po susitikimo V. Čeponis apdovanojo įdomiausių klausimų autorius ir sutiko pasikalbėti su SKM.LT svetaine.

 

– Kokį įspūdį paliko bendravimas su SKM žaidėjais?    

– Įspūdis liko tikrai geras. Matosi, kad jaunieji krepšininkai domisi krepšinio komentavimu ir apskritai žurnalistika. Labai patiko šiltas bendravimas, atviri ir nuoširdūs klausimai. Labai tikiuosi, kad šį susitikimą bus galima pakartoti.

– Ar pačiam jaunystės laikais buvo sunku apsispręsti, kokį profesinį kelią pasirinkti?

– Noriu tave pataisyti, aš ir dabar dar labai jaunas (šypsosi). Daug kam keista, bet mokykloje mano didžiausia gyvenimo svajonė buvo tapti taksistu. Kai kas norėjo tapti kosmonautais ar dar kažkuo, o mane kažkodėl labai žavėjo taksisto darbas. Galbūt dėl to, kad reikia vežioti žmones, su jais bendrauti. Dar turiu apie tai rašinėlį, kurį parašiau 2–3 klasėje.

Kai pradėjau aktyviai sportuoti, norėjau tapti garsiu krepšininku. Teko rungtyniauti elitinėje Lietuvos krepšinio lygoje ir netgi žaisti prieš Kauno „Žalgirį“. Mane treniravo žinomas treneris Vytautas Bimba. Netapau garsiu krepšininku ir tuomet atsirado svajonė tapti krepšinio žurnalistu ir komentatoriumi. Atrodo, tą svajonę man pavyko įgyvendinti.

– Ką patarėte krepšininkams, kurie dar ieško savęs ir savojo kelio?

– Jauniesiems krepšininkams patarčiau nevengti juodo darbo. Galiu pasakyti ir iš savo patirties, kaip kartais būna sunku prisiversti sportuoti. Ypač kai tu neišsimiegi, kai tau būna 6–7 pamokos. Daugiausiai krepšinyje pasiekia tie, kurie neieško lengvų išeičių, o sukandę dantis dirba, nors tuo metu nėra nuotaikos. Reikia išmokti kentėti. Galbūt yra supertalentai, kurių per šimtmetį gimsta keli ir jiems to juodo darbo reikia mažiau. Yra idealu, kai yra talento ir darbo junginys.

Smagu, kad yra Sostinės krepšinio mokykla ir nemažai žaidėjų, manau, taps profesionalais ir aukšto lygio žaidėjais. Aišku, dalis tų aukštumų nepasieks ir smagu, kad sportas žmones tikrai mobilizuoja. Jie grūdina savo charakterį, mažiau šlaistosi gatvėmis, vengia žalingų įpročių. Žinau, kad SKM lanko labai daug moksleivių ir labai smagu dėl tokio jų užimtumo.

– SKM neseniai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus „Ryto“ klubu. Ką manote apie šį žingsnį?

– Tai – dar vienas žingsnis į priekį. Vienas SKM įkūrėjų ir mano geras bičiulis Andrius Čerškus yra didžiulis krepšinio entuziastas. Jo ir jo komandos dėka mokykla Vilniuje tapo labai populiari. Tikiuosi, kad ji išugdys ne vieną žvaigždę.

Labai gerai, jog „Ryto“ komandoje yra piramidė, kuri apima vaikų, jaunučių ir jaunių krepšinį. Gaila, kad dalis Lietuvos klubų dar neturi tos piramidės, tik profesionalią vyrų komandą ir tų tradicijų vėliau gali nelikti. „Ryto“ vadovybės žingsniai – tikrai labai teisingi. Lankomumas padidėjo tiek „Siemens“, tiek „Ryto“ arenose. Tačiau jeigu nebus pergalių, tu gali sumažinti bilietų kainas, organizuoti įvairias akcijas–atrakcijas žiūrovams, bet žmonės į krepšinio rungtynes neis.

– Jūsų nuomone, kokios yra „Ryto“ galimybės šį sezoną rezultatų prasme?  

– Man labai patinka visiškai pakeista „Ryto“ sudėtis. Dabar orientuojamasi į atletiškumą, greitį, kas šiuolaikiniame krepšinyje yra svarbiausi dalykai.  Komanda  šį sezoną yra žymiai atletiškesnė ir turi daug geriau besiginančių žaidėjų nei pernai. Kai kurie žaidėjai pastaruoju metu buvo traumuoti, todėl, manau, greitu metu „Rytas“ demonstruos žymiai brandesnį krepšinį.

Dėl rezultatų – labai sunku pasakyti. Mano nuomone, „Rytas“ šį sezoną turėtų mesti rimtesnį iššūkį „Betsafe–LKL“ čempionate. Europos taurėje klubas yra tikrai pajėgus nukeliauti mažiausiai iki ketvirtfinalio, o galbūt ir patekti tarp 4 stipriausių klubų. Aišku, viskas priklausys nuo to, ar svarbūs žaidėjai nepatirs traumų.

– Pora nerimtų klausimų „ne į temą“. Netyla kalbos apie galimą jūsų dalyvavimą prezidento rinkimuose. Kada paskelbsite savo sprendimą?

– Neseniai paskelbiau (šypsosi). Galbūt būčiau  dalyvavęs, bet esu labai užsiėmęs – neturėčiau laiko komentuoti LKL ir Čempionų lygos kovų. Man tai yra įdomiau nei sėdėti prezidento poste. Rimtų konkurentų nematau ir nesinori laimėti triuškinama persvara. Nebūtų intrigos, juk žmonėms ir krepšinyje įdomios tos rungtynės, kuriose yra intriga. Kita vertus, planuoju dalyvauti kituose rinkimuose  – gražiausio vilniečio ar kituose.

– Prakalbote apie grožį. Šiuo metu pasigendame jūsų barzdos, kuri jus puošė ilgą laiką. Kur ji dingo?

– Buvau privertas nusiskusti, nes ji duria. Žmonai nepatinka, kai reikia bučiuotis (juokiasi).

 44987016 10156968770886155 313120205553270784 o

 

 

Naujienų sąrašas