Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„SKM–VitirON KIDS“ apžvalga: mažiausieji žengia į svarbiausią sezono etapą (II dalis)

2019 03 17 Erikas Petrikas, SKM.LT
„Mergaitės“ „SKM–VitirON KIDS“ čempionate iškovojo pirmąją pergalę
Nuotr. autorius: Saulius Čirba/SKM.LT

Prasidėjęs kalendorinis pavasaris skelbia apie svarbiausią sezono dalį. Vidiniame Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „SKM–VitirON KIDS“ čempionate kuo toliau, tuo labiau pergalės tampa vis svarbesnės, o pralaimėjimai – skaudesni.

Daugiau kaip 1 000 Vilniaus moksleivių vienijančios pirmenybės vyksta 8 skirtingose amžiaus grupėse.

Kaip sekasi 85 komandoms siekti savo tikslų? Pirmoje apžvalgos dalyje pristatome situaciją „GameON 5“–„GameON 8“ grupėse. 

ČEMPIONATO NUOSTATAI

„GameON 5“ amžiaus grupė (2008–2009 m. gimusių krepšininkų čempionatas)

„GameON 5-1“ grupė

Šioje amžiaus grupėje grupių etapas vyksta dviejų ratų sistema, o po jų – finalinis ketvertas. Pirmąją vietą grupėje užima „Panteriukai 08-09“ (treneris Artūras Leščinskas). Ši komanda ir liks pirmoje vietoje, nes šiems vaikinams pavyko pasiekti net 9 pergales, o pralaimėjimo kartėlio jie dar nepajautė.

Kiek nuožmesnė kova vyksta tarp komandų, kurios kovoja dėl antrosios vietos. Antroji vieta kol kas priklauso „Vilkiukams 2009“ ekipai (treneris Tomas Urbelionis), tačiau ilgai antroje vietoje ši ekipa gali neužsibūti – trečioje vietoje esanti „Gepardų 08-09“ komanda lipa „Vilkiukams“ ant kulnų. Gintaro Razučio treniruojamiems „Gepardams 08-09“ dar liko sužaisti dvejas rungtynes. Ketvirtąją vietą užima „Aligatoriai 09“ (treneris Gediminas Bražionis). „Aligatoriai“ yra iškovoję 3 pergales bei patyrę 6 pralaimėjimus, tačiau įsitvirtinti ketvirtoje vietoje „Aligatoriai 09“ galės paskutinėse grupės rungtynėse.

Paskutines dvi vietas užima „Meškos-2“ (treneris Žilvinas Grušas) ir „Grifai 08“ (treneris Deividas Zoruba). Abi ekipos per 10 rungtynių iškovojo po 3 pergales ir patyrė po 7 pralaimėjimus, o tai lėmė, jog kol kas šios ekipos dalinasi paskutiniąsias vietas grupėje.

„GameON 5-2“ grupė

Antroje šios amžiaus grupėje viskas vyksta tuo pačiu principu, tačiau šiame pogrupyje yra 7 komandos, o ne 6 kaip pirmajame. Pirmoje vietoje šiuo metu yra „Gepardai 08-09-II“ (treneris G. Razutis), kurie per 10 rungtynių 9 kartus šventė pergalę, o vieną kartą pralaimėjo. Vis dėlto šiai komandai liko dar dvejos rungtynės, tad dėl pirmosios vietos reikės pakovoti.

Šioje grupėje vyksta ypač įdomi kova dėl antrosios vietos grupėje. Dėl antrosios vietos kovoja net 3 ekipos, o kuri laimės šią vietą – visiškai neaišku. Šiuo momentu antroje vietoje yra „Aligatoriai 09-I“ (treneris G. Bražionis) su 6 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais. Jiems į nugarą kvėpuoja „Liūtai 08-II“ (treneris Rokas Kasparavičius), kurie yra sužaidė vieneriomis rungtynėmis mažiau bei savo kišenėje turi 6 pergales ir 2 pralaimėjimus.

Penktąją vietą užima „Grobuonys 08-09“ (treneris Mantas Mudėnas). M. Mudėno auklėtiniai per 7 rungtynes iškovojo 2 pergales bei patyrė 5 pralaimėjimus. Šeštąją vietą užima „Orkos 09“ (treneris Dainius Jurgutis) (2/7) ir paskutiniąją vietą šioje grupėje užima „Aukštieji Liūtai 08-09“ (treneris Deividas Aukštuolis) (1/8).

F6O1726

„GameON 6-1“ grupė (2009–2010 m. gimusių krepšininkų čempionatas)

Šioje grupėje rungiasi 6 ekipos, o rungtynių principas yra toks pats kaip ir praeitoje amžiaus grupėje – 2 ratai grupės dvikovų, o vėliau – finalinis ketvertas. Pirmąją vietą šioje grupėje yra užsitikrinę „Tigrai 10“, kurią treniruoja Algirdas Milonas. Per 8 rungtynes „Tigrams“ pavyko iškovoti visas 8 pergales.

Antrąją vietą grupėje užima „Pelėdžiukai 09“ (treneris Arūnas Umbrasas), kurie per 9 rungtynes iškovojo 5 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus. Už „Pelėdžiukų“ rikiuojasi „Skorpioniukai“ (treneris Otas Majeras), kurie yra iškovoję 3 pergales ir patyrę 2 nesėkmes. Ketvirtoje vietoje rikiuojasi Antano Gliožerio treniruojami „Grizliai“, kurie per pastarąsias 6 rungtynes pergale džiaugėsi 2 kartus, o varžovų pranašumą jiems teko pripažinti 4 kartus. Prieš paskutiniąją vietą šiuo metu užima „Aligatoriai 09-II“ (treneris G. Bražionis) (1/4), o kol kas paskutinėje vietoje yra „Meškos 09“ (treneris Ž. Grušas) (0/5).

„GameON 6-2“ grupė (2009–2010 m. gimusių krepšininkų čempionatas)

Šitoje grupėje taip pat grumiasi 6 ekipos, o kova dėl pirmųjų keturių vietų – ypač atkalki. Kol kas pirmąją vietą užima ir lygių sau neranda „Lūšys 09-10“ (treneris Deividas Kibildis). Šiame sezone D. Kibildžio auklėtiniai iškovojo net 9 pergales, o pralaimėjimo kartėlio „Lūšims“ patirti dar neteko.

Antroje vietoje komfortabiliai įsitaisę „Monstrai“ (treneris Arvydas Menkevičius). Per 7 rungtynes „Monstrai“ iškovojo 5 pergales ir 2 kartus pripažino varžovų pranašumą. Treti grupėje kol kas yra „Barsukai‘09-10“ (treneris Ignas Pagalys), kurių kelionė buvo it amerikietiški kalneliai. Jiems pavyko pasiekti 4 pergales, o patirti pralaimėjimą teko 5 kartus. Ketvirtoje pozicijoje yra „Orkos 09-II“ (treneris D. Jurgutis) (3/4), o paskutiniąsias dvi vietas grupėje užima „Kobriukai“ (treneris Mantas Ambraška) (1/6) ir „Reptoriukai‘09“ (treneris M. Ambraška).

„GameON 7-1“ grupė (2010–2011 m. gimusių krepšininkų čempionatas)

Šioje grupėje – viskas analogiška kaip ir „GameON 6“ čempionate, o pirmąją vietą šioje grupėje užima „Lūšys 10-11“ (treneris D. Kibildis). „Lūšys“ šiame sezone iškovojo visas 8 pergales iš tiek pat galimų, tačiau keleriose rungtynėse viskas galėjo pasikeisti į kitą pusę, nes rungtynės buvo laimėtos vos kelių taškų persvara.

Kova dėl antrosios vietos šioje grupėje kaip niekad įtempta. Antrąją vietą dalinasi „Grizliukai‘10“ (treneris A. Gliožeris) ir „Grifukai‘10“ (treneris D. Zoruba). Abejos ekipos turi tokį patį pergalių/pralaimėjimų santykį (4/2), tačiau pagal taškų pranašumą pirmauja A. Gliožerio „Grifiukai“, tad jiems šiuo momentu priklauso antroji vieta grupėje. Nuo šių dviejų ekipų neatsilieka ir „Tigrai 10-II“ (treneris A. Milonas). Ši komanda yra sužaidusi kiek mažiau rungtynių, tačiau pasiekusi 3 pergales bei patyrusi 1 pralaimėjimą. Penktąją vietą užima „Orkos‘10“ (treneris D. Jurgutis) (2/6), o paskutinieji šiuo metu yra „Bears“ (treneris Artūras Seržantas) (0/10).

F6O1890

„GameON 7-2“ grupė (2010–2011 m. gimusių krepšininkų čempionatas)

Šioje grupėje yra kiek kitaip nei pirmojoje – čia yra 7 ekipos, kovojančios dėl patekimo į finalinį ketvertą. Pirmąją vietą grupėje šiuo momentu užima „Panteriukai 10“ (treneris A. Leščinskas). Per 8 sužaistas rungtynes – „Panteriukai“ nepatyrė nė vieno pralaimėjimo, o tai leidžia jiems saugiai įsitvirtinti pirmojoje grupės vietoje.

Antri šioje grupėje rikiuojasi „Meškiukai 10-11“ (treneris Ž. Grušas). Ši komanda yra favoritė užimti antrąją vietą, tačiau reikėtų neatmesti galimybės, jog vis dar yra šansų pakovoti dėl pirmosios vietos (5/1). Trečiąją vietą kol kas užima „Grobuonys 10-11“ (treneris M. Mudėnas), tačiau per 8 rungtynes ši komanda iškovojo 4 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus, tad jiems tiesiai ant kulnų lipa „Aligatoriai 10“ (treneris G. Bražionis), kurie šiuo metu turi sukaupę 3 pergales ir 3 pralaimėjimus bei užima ketvirtąją vietą grupėje. Penktąją vietą užima „Liūtukai 10“ (treneris R. Kasparavičius) (3/7), šeštąją „Šernai-2“ (treneris Aivaras Girčys) (2/4) ir paskutiniąją vietą užima „Kobriukai-2“ (treneris M. Ambraška) (0/6).

„GameON 8“ grupė (2011–2012 m. gimusių krepšininkų čempionatas)

Ši grupė yra viena gausiausių iš visų – net 10 komandų grumiasi dėl patekimo į finalo ketvertą. Be to, šioje grupėje kovos vyksta vieno rato principu, tad kiekvienos rungtynės yra aukso vertės. Pirmąją vietą šioje grupėje kol kas užima „Skorpioniukai 11-12“ (treneris Otas Majeras), kurie yra iškovoję 6 pergales ir patyrę vos vieną vienintelę nesėkmę prieš „Tigrų 11“ ekipą.

Antrąją vietą užima „Ereliai 11“ (treneris Donatas Sabaliauskas), kurie žaidė ketverias rungtynes ir iškovojo tiek pat pergalių. Vis dėlto D. Sabaliausko auklėtiniams į nugarą kvėpuoja „Tigrai 11“ (treneris A. Menkevičius), kurie turi tokį pat pergalių/pralaimėjimų santykį, tačiau užima trečiąją vietą todėl, nes taškų skirtumas yra kiek prastesnis nei „Erelių 11“ komandos. Ketvirtoje vietoje yra „Smaugliai 11“ (treneris Paulius Kamarauskas). „Smaugliai“ per 6 rungtynes iškovojo 4 pergales bei patyrė 2 pralaimėjimus, tačiau jų kova dėl aukščiausiųjų vietų yra tikrai nebaigta.

Penktąją vietą rikiuotėje užima „Grifukai 11“ (treneris D. Zoruba), kurie per 8 rungtynes iškovojo lygiai pusę pergalių bei patyrė tiek pat pralaimėjimų (4/4). Šeštoje vietoje yra „Pelėdžiukai 11“ (treneris A. Umbrasas) (3/4), septintoje vietoje yra „Riteriai 11“ (buv. treneris Vytautas Zapalskis), tačiau „Riteriai“ yra sužaidę vos 3 rungtynes, tad visos galimybės – jų rankose. Aštuntoje vietoje – Šarūnės Valinskaitės treniruojamos mergaitės, kurios nuolat gerina savo žaidimo kokybę ir rungtyniaudamos su berniukais jau iškovojo pirmąją pergalę (1/6), devinti – „Reptoriukai-2“ (treneris M. Ambraška) (0/5) ir paskutinieji šiuo metu yra „Orkos 11“ (treneris D. Jurgutis).

DAUGIAU ČEMPIONATO NAUJIENŲ, REZULTATAI, TVARKARAŠČIAI

F6O4603

Naujienų sąrašas