„SKM–VitirON KIDS“ fokusas: „GameON 4“ amžiaus čempionato intrigos

2019 10 30 SKM.LT
„GameON 4“ čempionate be pralaimėjimų kol kas žygiuoja 3 komandos
Nuotr. autorius: D. Radlinskas/SKM.LT

„SKM–VitirON KIDS“ čempionato kovos jau prasidėjo 7 amžiaus grupėse, o kai kurios komandos jau spėjo sužaisti netgi po 4 mačus.

„GameON 7“ ir „GameON 8“ grupėse, atitinkamai U9 ir U10 amžiaus kategorijose, rungtynių aistros užvirs prieš pat didžiąsias metų šventes, o šį kart SKM.LT siūlo susikoncentruoti į „GameON 4“ (U12) grupės kovas.

VISUS „SKM-VITIRON KIDS“ NUOSTATUS, TVARKARAŠTĮ, REZULTATUS IR NAUJIENAS RASITE ČEMPIONATO RUBRIKOJE

2008–2009 m. gimusių SKM krepšininkų čempionatas yra vienas gausiausių visose „SKM-VitirON KIDS“ pirmenybėse – „GameON 4“ taurėje grumiasi net 11 komandų,

Sezono pradžia sėkmingiausia susiklostė „Panteroms'08“ (treneris Artūras Leščinkas), „Gepardai'09“ (Gintaras Razutis) ir „Outpro.lt“ (treneris Mindaugas Noreika) krepšininkams. Visos pastarosios trys ekipos laimėjo abi žaistas savo rungtynes.

A. Leščinsko vadovaujamos „Panteros“ 57:16 įveikė „Centro Pumas“ (treneris Algirdas Milonas) ir 45:4 užtikrintai įrodė pranašumą prieš „Orkas'08“ (treneris Dainius Jurgutis).

IMG 6462

Tuo metu G. Razučio muštruojami „Gepardai“ 46:28 palaužė „Žvėryno-1“ (Gediminas Bražionis) ekipos pasipriešinimą ir 50:18 susitvarkė su „Skorpionais'08“ (treneris Otas Majeras).

Savo ruožtu „Outpro.lt“ 54:21 įrodė pranašumą prieš „Feniksą“ (treneris Donatas Sauliūnas) ir 58:17 ir nugalėjo „Grobuonis'08“ (treneris Mantas Mudėnas).

IMG 6190

4–7 lentelės vietas „GameON 4“ grupėje dalinasi 1/1 santykį po 2 rungtynių turintys „Fenikso“, „Orkų'08“, „Žvėryno-1“ ir „Skorpionų'08“ krepšininkai.

Tuo metu „Centro Pumos“ ir „Aukštieji Liūtai'08-'09“ (treneris Deividas Aukštuolis) savo pirmųjų sezono pergalių sieks kituose „SKM–VitirON KIDS“ čempionato turuose.

Vienintelė ekipa, kuri „GameON 4“ grupėje kol kas dar nespėjo pasinerti į rungtynių sūkurį – Povilo Kirdeikos treniruojami Nemenčinės „Vanagai'08“.

„GameON 4“ grupėje visoms komandoms sužaidus vieno rato principu jos pagal rezultatus bus padalintos į A ir B grupes, kur tarpusavyje sužais dar vieną ratą. II etape visi I etapo rezultatai bus įskaičiuojami, o namų rungtynes žais ta komanda, kuri I etape su savo varžovu žaidė išvykoje.

Finaliniame etape – pajėgiausios 4 čempionato komandos kovos finaliniame ketverte, o likusios rungsis dėl Mažosios taurės.

DSC05435

„GameON 4“ čempionato taisyklių išskirtinumai:

G4 grupėje pirmi du kėliniai žaidžiami dviem skirtingais penketais. Antrame kėlinyje gali žaisti tik žaidėjai, nerungtyniavę pirmame kėlinyje. Trečiame ir ketvirtame kėliniuose žaidėjų keitimai neribojami. Minimalus žaidėjų skaičius rungtynių pradžioje – 8.

G4 grupėje komandai atvykus į rungtynes tik su 8 žaidėjais, antrame kėlinyje turi žaisti tik žaidėjai nerungtyniavę pirmame kėlinyje, o varžovų komandos treneris savo nuožiūra leidžia rungtyniauti dar dviems žaidėjams iš pirmojo penketuko. Tokiais atvejais pirmuosiuose dviejuose kėliniuose negalimi žaidėjų keitimai, o vienam ar daugiau žaidėjų susižeidus ir negalint tęsti rungtynių, komandai leidžiama tęsti rungtynes, turint mažiau aikštės žaidėjų, bet ne mažiau nei du.

KOMANDAI, Į RUNGTYNES ATVYKUS TURINT MAŽIAU NEI 8 ŽAIDĖJUS, ĮSKAITOMAS TECHNINIS PRALAIMĖJIMAS 0:20, NESKIRIANT JAI TAŠKŲ, BET KOMANDŲ SUSITARIMU RUNGTYNĖS GALI BŪTI SUŽAISTOS, KAIP NEKONKURSINĖS.

Rungtynių laikas: 4 kėliniai po 8 min. nestabdomo laiko. Laikas visada stabdomas: minutės pertraukėlės metu, metant baudas ir paskutiniame kėlinyje ar pratęsimuose. Pratęsimo laikas 4 min.

IMG 6424

G4 grupėje krepšininkui metant baudas ir kamuoliui atitrūkus nuo rankų, baudos metimo liniją peržengti galima.

Pirmojo Iššūkio amžiaus komandoms (G4 ir G5) grupėse galioja 3 sekundžių gynybos baudos aikštelėje taisyklė.

G4 grupėje rungtynių metu pasiekus 40 taškų skirtumą švieslentėje rezultatas išjungiamas (nerodomas), rezultatas protokole toliau neskaičiuojamas – fiksuojamas kaip galutinis rezultatas, rungtynės tęsiamos ir užbaigiamos nebestabdant laiko.

G4 grupėje draudžiama gintis zonine gynyba, bei naudoti zoninį presingą.

G4 grupėje draudžiama naudoti puolėjo dvigubą gynybą. Puolėjo dvigubą gynybą galima naudoti tik baudos aikštelėje.

G4 grupėje puolime draudžiama naudotis bet kokiomis užtvaromis. Už tai komandos bus baudžiamos pražanga puolime ir neteks kamuolio kontrolės.