Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

T. Bulotas: „Vienintelis kelias išlaikyti Lietuvos talentus – gerai dirbti čia”

2019 12 03 Kamilė Vinnikaitė/SKM.LT
„SKM-VitirON KIDS karjeros dienose” apsilankęs T. Bulotas pasidalino savo patirtimi
Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Sostinės krepšinio mokykla (SKM) toliau supažindina savo auklėtinius su įvairiomis sporto industrijos profesijomis. Naujausiu „SKM–VitirON KIDS karjeros dienų“ svečiu tapo žinomiausias Lietuvos krepšinio agentas Tadas Bulotas

Edgarui Ulanovui, Mindaugui Kuzminskui, Artūrui Gudaičiui, Donatui Motiejūnui ir kitiems garsiausiems krepšininkams atstovaujantis T. Bulotas su SKM auklėtiniais pasidalino savo profesijos subtilybėmis. Jaunieji krepšininkai į susitikimą atėjo atlikę namų darbus – kiekvienas jų T. Bulotui pristatė pasirinkto profesionalaus krepšininko žaidimo analizę, pateikė stipriąsias ir silpnąsias jo puses. „BBaltics“ agentūros vadovas turiningo pokalbio metu išsakė savo pastebėjimus ir konsultavo SKM trenerio Artūro Seržanto vadovaujamus žaidėjus apie tai, kaip sukurti ir palaikyti tinkamą krepšininko įvaizdį.  

BF6O4571

„Man labai patiko. T. Bulotas – vienas garsesnių žmonių krepšinio pasaulyje Lietuvoje, dirbantis tiek su užsienio, tiek Lietuvos rinkomis. Svečias papasakojo daug įdomių dalykų bei išsamiai atsakė į visus klausimus. Norėčiau ateityje būti agentu, tai – įdomi profesija”, – po atviros karjeros dienos įspūdžiais pasidalino aktyviausias diskusijos dalyvis Sakalas Stasiulis.

Po susitikimo su SKM žaidėjais T. Bulotas atsakė į mokyklos svetainės klausimus.

— Tadai, nuo ko reiktų pradėti, jeigu nori tapti krepšinio agentu?

— Pradžioje patarčiau visiems pabaigti mokyklą ir universitetą (juokiasi). Vėliau visi gali išsilaikyti FIBA agento licenciją, o tai kiekvienais metais vyksta Ženevoje. Tai būtų pirminis darbas. Po to reikia stebėti labai daug rungtynių, jaunus žaidėjus, bandyti kontaktuoti su kitais agentais ir skautais. Ir taip po truputį bandyti kabintis. 

— Be abejo, agentūroje dirbate ne vienas. „Instagram” paskyroje galima pastebėti ištraukas su geriausiais žaidėjų pasirodymais, pamatyti naujus agentūros narius. Ką dar veikia jūsų asistentai?

 Agentūroje dabar dirbame trise. Mano asistentas – Tomas, kuris daro viską (šypsosi). Turi teisinį išsilavinimą, tad dažnai ruošia sutartis, peržiūri jas. Be to, užsiima veikla „Instagram” tinkle. Padeda viskuo – nuo bilietų užsakymo iki kelionės planavimų. Kitas mano kolega – Marius – yra kaip ir aš – agentas. Jis dirba su tam tikrais žaidėjais. Mūsų darbas yra panašus, tik man labiau reikia rūpintis kompanijos įvaizdžiu. Taip pat esu atsakingas už dokumentaciją, buhalteriją ir kitus dalykus. 

— Gana aktuali tema – perspektyvių žaidėjų išvykimas į užsienį ir tam tikri suvaržymai. Ką apie tai manote?   

 Aš esu tokios nuomonės, kad bet koks dirbtinis suvaržymas gyvenime yra neteisingas. Tai nelabai veikia. Dažniausiai žmogus mėgsta viską daryti priešingai, negu jam kažkas sako. Manau, vienintelis kelias išlaikyti Lietuvos talentus – gerai dirbti čia. Tiek man, tiek ir sporto mokykloms, federacijai. Visiems, kas dirba aplink šį sportą. Manau, kad krepšininkai ir jų šeimos pasirenka išvažiuoti tik tuo atveju, jei jie galvoja, kad kitur bus geriau. Vadinasi, viskas vyksta ne taip gerai, kaip turėtų vykti tam regione ar mieste, kur jie gyvena. Jie tiesiog ieško, kur yra geriau. Tai yra labai normalus procesas, kurį kažin, ar gali kas nors sustabdyti.

Vaizdo įrašas iš treniruotės ir pašnekovų mintys: 

Naujienų sąrašas